Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy? Potrzebujesz finansowego wsparcia, ale nie wiesz jak przygotować się do wnioskowania o tego rodzaju współpracę z bankiem? Podpowiadamy, jakie dokumenty wymaga większość instytucji bankowych. Pamiętaj jednak, że informacje są jedynie poglądowe, bo przecież każdy bank ustala własne warunki, inne są też potrzeby i możliwości spłaty każdego kredytobiorcy.

Szukając kredytu gotówkowego warto porównać wszystkie oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe co pozwoli na wybranie najkorzystniejszego kredytu.

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty są potrzebne?

Niestety, kredyt gotówkowy nie zostanie udzielony na sam dowód osobisty. Rzeczywiście, alternatywą mogą być szybkie pożyczki, czyli tzw. chwilówki, ale nie są to zobowiązania bankowe, a jedynie te udzielane przez prywatne firmy pożyczkowe. Każdy bank skrupulatnie weryfikuje potencjalnego klienta. Chodzi przecież o to, by minimalizować ryzyko kredytowe, a więc ryzyko ewentualnej niewypłacalności kredytobiorcy. Na kredyt gotówkowy szansę ma więc tylko wiarygodny klient, którego stać na spłatę comiesięcznych rat bez zaburzania jego płynności finansowej. Oczywiście, możliwe są pewne odchylenia czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń i przy minimum formalności, natomiast są to wyjątkowe oferty, dedykowane tylko wybranym klientom albo w konkretnym czasie podczas akcji promocyjnej. W standardowym procesie zaciągania kredytu gotówkowego, przyszły kredytobiorca zawsze musi przedstawić szereg dokumentów, dzięki którym weryfikowana jest jego zdolność kredytowa.

Zanim jeszcze chętny wzięcia kredytu gotówkowego wyśle wniosek o takie zobowiązanie albo uda się do oddziału instytucji bankowej, musi przygotować szereg potrzebnych dokumentów. Warto najpierw dowiedzieć się, jakich informacji wymaga wybrany bank, bo w tym aspekcie istnieje wiele zależności. W większości przypadków wymagany jest:

– dowód osobisty,

– zaświadczenie o dochodach,

– wniosek o kredyt gotówkowy.

To jeszcze nie wszystko, bo analitycy kredytowi wygenerują raport BIK, by sprawdzić historię kredytową swojego klienta, zweryfikują też wpływy na konto. Wszystko po to, by upewnić się, że kredytobiorca na pewno będzie spłacał wyznaczone, comiesięczne raty.

Niektóre banki oferują kredyt gotówkowy przez internet. Ten wymaga jedynie danych z dowodu osobistego, natomiast sam bank sprawdzi też wpływy na konto klienta czy też wygeneruje raport BIK. Nie ma możliwości, by wsparcie finansowe ze strony banku udzielone zostało dłużnikom albo osobom, które w przeszłości nie płaciły rat innych zobowiązań w wyznaczonym terminie.

Co ciekawe, niektóre banki oferują zupełnie inne warunki kredytowe stałym klientom czy tym nowym. Nie ma tutaj reguły, dla jakich klientów proces zaciągania zobowiązań kredytowych jest łatwiejszy i szybszy – ten wariant ustala każda instytucja bankowa indywidualnie.

Kredyt gotówkowy – jak sprawdzić warunki banku?

Nie ma dwóch identycznych kredytów gotówkowych. To zobowiązanie niezwykle elastyczne, wręcz „szyte na miarę” indywidualnych preferencji każdego kredytobiorcy. Udaje się jednak poznać aktualną sytuację na rynku usług kredytowych i poznać szacowane wartości, jakie mają znaczenie dla atrakcyjności oraz opłacalności danego typu zobowiązań wobec banków. W tym celu warto korzystać z rankingów kredytowych. To zestawienia, które porównują co najmniej kilka konkurencyjnych względem sobie ofert. Tutaj uwagę warto zwrócić na aspekty związane z wymaganiami formalnymi. Jakie dokumenty musi złożyć chętny zaciągnięcia kredytu? Jak przebiega weryfikacja zdolności kredytowej? Odpowiedzi na te pytania daje ranking. Dzięki temu szybko udaje się wybrać konkretny produkt bankowy na miarę indywidualnych oczekiwań przyszłego klienta.

Kredyt gotówkowy – jak sprawdzić, czy dostanę kredyt?

Jeśli wiesz już, jak wybrać bank, który zażąda od Ciebie dokumentów, jakie możesz bez problemu dostarczyć, by dostać kredyt gotówkowy, należy jeszcze zweryfikować własną zdolność kredytową. Musisz wiedzieć, że w standardowym procesie analizy wypłacalności klienta generowany jest raport BIK. Jeśli bank wyda decyzję odmowną, historia kredytowa kredytobiorcy zostanie zaburzona. Istnieje wtedy ogromne prawdopodobieństwo, że kolejny bank również odmówi udzielenia finansowego wsparcia.

Oprócz rankingów kredytów gotówkowych pomocny okazuje się także kalkulator kredytu gotówkowego dostępny na https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat. To narzędzie, które nie tylko szacuje całkowite koszty wybranego zobowiązania, ale także weryfikuje szacowaną zdolność kredytową, a więc szanse na współpracę z bankiem. Wystarczy w poszczególne rubryki wpisać konkretne wartości, w tym zarobki i koszty stałe, by w kilka chwil poznać swoje możliwości w ramach wypłacalności.

Wiadomo, że przedstawione narzędzia dają jedynie informacje poglądowe, szacowane, a te konkretne można uzyskać dopiero po weryfikacji i wydaniu decyzji pozytywnej o udzieleniu kredytu gotówkowego. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to doskonała opcja, by przygotować się do wnioskowania o kredyt oraz by móc ocenić, czy na pewno stać nas na spłatę takiego zobowiązania.