Adolf Hitler to jeden z największych ludobójców i morderców w historii. To jest coś, co wszyscy wiemy. Wśród wielu zbrodni, jakie popełnił dyktator Niemiec, była jego obsesja na punkcie eksterminacji Żydów. W obozach koncentracyjnych tysiące niewinnych kobiet, dzieci i mężczyzn zginęło w komorach gazowych. Jego poziom rasizmu był taki, że doprowadziło to do eksterminacji ponad 6 milionów ludzi z nienawiści. Warto odwiedzić Muzeum Stutthof w Sztutowie, które upamiętnia te wydarzenia.

Nie wiemy jednak, dlaczego Hitler miał tak ogromną niechęć do Żydów. Istnieją hipotezy, które twierdzą, że powodem, dla którego Hitler czuł taką nienawiść do Żydów, może być fakt, że lekarz, który nie mógł uratować jego matki przed ciężką chorobą, był Żydem.

Jest to teoria, którą popierają niektórzy eksperci, ponieważ Adolf Hitler był zawsze bardzo blisko swojej matki, Klary. Była wobec niego nadopiekuńcza, gdyż miała świadomość bicia, jakie otrzymywał od jej męża, gdy dyktator był dzieckiem.W rzeczywistości dzieciństwo Adolfa Hitlera, który urodził się w Austrii, a nie w Niemczech, i był trzecim z pięciorga dzieci, było naznaczone relacjami z matką. Gdy był bardzo młody, jego matka zmarła na ciężką chorobę. Potem schronił się w książkach o mitologii i polityce niemieckiej. To właśnie w tym czasie autor „Mein Kampf” zaczął się rozwijać.

Według historyków Hitler był człowiekiem chorowitym, cierpiącym na ciągłe zaburzenia trawienia. Ponadto cierpiał na halitoze i pocenie się. Z tego powodu Hitler postanowił nie jeść mięsa i zostać wegetarianinem. Oddał się też w ręce lekarza, którego praktyki były nieortodoksyjne: dr Morell postanowił zwalczyć te dolegliwości strychniną, związkiem stosowanym jako pestycyd.

Podczas I wojny światowej Hitler dwukrotnie stracił wzrok. Chociaż jego otoczenie twierdziło, że cierpiał na tę dolegliwość na froncie, w rzeczywistości jego chwilowa ślepota była spowodowana załamaniem psychicznym, a nie odwagą podczas wojny.

Na dodatek niemiecki dyktator cierpiał na poważną chorobę. Adolf Hitler cierpiał na chorobę Parkinsona. W rzeczywistości drżenie lewej ręki Hitlera nasilało się coraz bardziej podczas dni, kiedy był zamknięty w bunkrze, gdzie w końcu miał popełnić samobójstwo.

Podczas II wojny światowej amerykańskie służby wywiadowcze zleciły renomowanemu lekarzowi z Uniwersytetu Harvarda raport psychiatryczny na temat Adolfa Hitlera. Raport ten potwierdził, że Hitler cierpiał na histerię, nerwicę, schizofrenię i paranoję.

Raport ten przewidywał, że Hitler w końcu popełni samobójstwo, opisując nawet sposób, w jaki to zrobi: strzał w głowę. 30 kwietnia 1945 roku przepowiednia się spełniła. W bunkrze Kancelarii Rzeszy w Berlinie Führer połknął kapsułkę z cyjankiem. Następnie strzelił sobie w głowę. Kiedy odkryto jego ciało, miał na kolanach portret matki.