AIDSW dniu 1 grudnia 2017 r. w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS w łódzkiej WYTWÓRNI o godz. 18.00 zostanie wystawiony spektakl pod tytułem „Matki i synowie” w reżyserii Krystyny Jandy. Bezpłatne wejściówki na spektakl będzie można odebrać w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, w terminie od 27 listopada br., w godzinach 9.00 – 16.00 (pok. 43, II p.)

Wydarzeniem poprzedzającym spektakl będzie debata pn. „Czy tolerancja dziś jest w nas?”, w której wezmą udział dr Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich, dr n. med. Zbigniew Deroń – Kierownik Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego i Chorób Wątroby WSS im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi, ks. Arkadiusz Lechowski – duszpasterz Parafii św. Anny w Łodzi oraz Tomasz Bilicki – Prezes Fundacji INNOPOLIS. Dyskusję poprowadzi red. Radia Łódź - Monika Czerska. Goście będą rozmawiać o tolerancji, o prawach człowieka, stereotypach, uprzedzeniach, dyskryminacji o agresji i przemocy. Dyskusja rozpocznie się 1 grudnia br. o godz. 15.00 w Kinie WYTWÓRNIA 3D (wstęp wolny).Tego dnia w WYTWÓRNI, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Łodzi zorganizuje Punkt Konsultacyjno – Informacyjny. Wolontariusze będą udzielać informacji z zakresu HIV/AIDS oraz prowadzić dystrybucję materiałów edukacyjno – informacyjnych o tej tematyce.


Jednocześnie informujemy, że w dniach od 27 listopada do 1 grudnia br. będzie można wykonać darmowe testy w kierunku obecności przeciwciał anty-HIV w Punkcie Konsultacyjno – Diagnostycznym prowadzonym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę Serce” ul. Tuszyńska 19 w Łodzi, w godzinach 15.00 – 18.00.

 

Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia AIDS odbywają się pod patronatem marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia, a ich organizatorem jest Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Ideą Obchodów jest popularyzowanie wiedzy na temat zwalczania AIDS, zapobiegania zakażeniom HIV oraz zwiększenie świadomości dotyczącej korzyści płynących z testowania w kierunku HIV.

 

2017 11 17 Teatr