A  A  A 

Aktualności
 

14.04.2014 r.


Jak przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu

O problemach ubóstwa wśród dzieci, dobrych praktykach w polskiej pomocy społecznej oraz wykluczeniu osób z niepełnosprawnością dyskutowano m.in. podczas konferencji „Aktualne problemy społeczne a przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu”. Konferencję pod patronatem marszałka Witolda Stępnia otworzył Dariusz Klimczak, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

31.03.2014 r.


15 lat ma Regionalne Centrum Polityki Społecznej

Regionalne Centrum Polityki Społecznej działa już 15 lat. W konferencji „Aktywna Polityka Społeczna w Województwie Łódzkim – 15 lat działań i zmian”, wzięli udział marszałek Witold Stępień, członek zarządu Dariusz Klimczak oraz Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
 

06.03.2014 r.


Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny ma 25 lat

 
"Superman też był adoptowany!" - pod takim hasłem Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Łodzi zainaugurował obchody 25-lecia swojej działalności. W uroczystościach wzięli udział marszałek Witold Stępień, wicemarszałek Dorota Ryl i członek zarządu Marcin Bugajski.

03.03.2014 r.


„Zaczarowany Świat” w Koluszkach

W dniu 25 lutego 2014r. zorganizowane zostało przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Koluszkach, po raz trzeci spotkanie integracyjne „Zaczarowany Świat”.


21.02.2014 r.


O rozwoju ekonomii społecznej w naszym regionie

Rozpoczęła działalność Rada Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim. Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie, w którym uczestniczył Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.
Marszałek mówił o ważnej roli ekonomii społecznej w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i o tym, że warto wspierać tego typu inicjatywy. Zapewnił też, że znajdą się środki na organizacje konkursu dla podmiotów ekonomii społecznej.

Lodoamacze

Banery